نمایش دادن همه 30 نتیجه

لوازم یدکی خودکار

خودکارها و خودنویس‌ها از جمله پرکابردترین نوشت افزارهای و همچنین هدایای تبلیغاتی موجود در بازار هستند که به کمک آن‌ها می‌توان متنی را نوشت و بسته به کاربرد در انواع مختلفی یافت می‌شوند.
پس از مدتی استفاده از نوشت‌افزارها، ممکن است دچار مشکلاتی شوند که جهت رفع این مشکلات، به ناچار باید اقدام به تعویض قطعات خودکار و خودنویس و خرید لوازم یدکی خودکار کنید.

لوازم و قطعات خودکار

خودکارها نوشت‌افزارهای پیچیده ای نیستند و عمده مشکلی که پس از استفاده طولانی مدت گریبان گیر شما خواهد شد، اتمام جوهر خودکار است. زمانی که دست شما به نوشتن با خودکار خاصی عادت می‌کند، شاید تعویض خودکار برای شما سخت باشد. در این شرایط می‌توانید به راحتی یدک خودکار جدیدی خریداری کنید و در بدنه خودکار خود آن را جایگزین کنید. مغزی‌های خودکار با جوهر تازه تولید می‌شوند و با توجه به نیاز خود می‌توانید بسته‌هایی بین یک الی ده عددی سفارش دهید. علاوه بر جوهر، نوک یدکی انواع قلم‌ها هم در بازار موجود است که در صورت خرابی نوک خودکار، می‌توان از آن‌ها کمک گرفت.

قطعات خودنویس

هنگامی که خودنویس شما از نوشتن باز ایستاد، در اولین قدم باید مخزن خودنویس را چک کنید تا ببینید جوهر خودنویس شما به اتمام رسیده است یا خیر. در صورت اتمام جوهر با تهیه یک جوهر خودنویس تا مدت‌ها می‌توانید مخزن این محصول را شارژ کنید. خود نویس‌ها، بدنه پیچیده‌تری نسبت به خودکارها دارند و قسمت‌های مختلف آن نظیر پمپ، کپسول جوهر، سرقلم و … است که در صورت بروز مشکل قابل تعویض خواهند بود. برخی اوقات به دلیل فشاری که به نوک خودنویس وارد می‌شود، دیگر کارایی سابق را نخواهد داشت و باید آن را به دست تعمیر کار بسپارید؛ در روش ساده‌تر‌ تعویض نوک خودنویس توصیه می‌شود.
قطعات خودنویسی که به صورت جداگانه می‌توانید اقدام به خرید آن فرمایید شامل این موارد است:

جوهر خودنویس: جوهر عضو جدا نشدنی نوشتن با خودنویس است و معمولا در ابعاد 60 میلی‌متری تولید می‌شوند.
پمپ خودنویس: یکی از قطعات خودنویس که ممکن است دچار خرابی شود پمپ آن است که با دهانه اختصاصی برای هر مدل تولید می‌گردد.
کپسول جوهر خودنویس: کپسول‌های جوهر در بسته‌های شش عددی عرضه می‌شوند و در صورت نیاز می‌توان بسته بندی بزرگ‌تر 72 عددی را نیز خریداری کرد.
• نوک یدکی خودنویس: نوک هر خود نویس کیفیت نوشته شما را تعیین می‌کند. در صورت خرابی این قطعه، می‌توان یک نوک یدکی پیچی را به جای نوک قبلی قرار دهید.