ست چند تیکه سررسید (5)

سررسید و سالنامه (27)

سررسید تبلیغاتی

از نمونه های پرطرفدار دفتر یادداشت تبلیغاتی، سررسید تبلیغاتی می باشد که در ابتدای هر سال کسب و کار های کوچک و بزرگ به مشتریان خود هدیه می دهند. شرکت ها با چاپ برند خود بر روی این سررسید های تبلیغاتی، فرصتی برای تبلیغ و معرفی کسب و کار خودشان به دست می آورند. این شیوه تبلیغات یکی از قدیمی ترین و در عین حال موثرترین نوع تبلیغات است.

مزایای سررسید تبلیغاتی 1402

از مزایایی که سالنامه و سررسید به عنوان هدیه تبلیغاتی دارند، فضای خالی آن ها برای چاپ تبلیغات است. شما می توانید تبلیغات خود را بر روی هر صفحه آن چاپ کنید. ولی دقت کنید این تبلیغات هوشمندانه باشد.

کسب و کارتان در هر زمینه ای باشد، می توانید سررسید را سفارش دهید. این هدیه تبلیغاتی برای هر شغلی مورد استفاده قرار می گیرد.

از مواردی که در هدایای تبلیغاتی دارای اهمیت است، مدت زمانیست که مخاطب از آن استفاده می کند. از این بابت خیالتان راحت باشد. سررسید تبلیغاتی جز هدایایی است که در طول سال همراه مشتری شما خواهد بود.

سررسید چیست؟

سررسید دفترچه یادداشتی می باشد که صفحات اصلی آن (برای یادداشت) و سربرگ تاریخ دارد و صفحات انتهایی آن اطلاعاتی از قبیل تاریخ وقایع گوناگون، شماره و کد تلفن شهرها و کشورهای جهان، اطلاعات عمومی، نقشه مترو، فاصله شهر ها، اطلاعات مهندسی و مسائلی از این دست را درون خود جای می دهند. در قسمت طراحی، سررسید یا سالنامه را به سه بخش تقسیم بندی می کنند. بخش ابتدایی مقدمه سررسید است که معمولا با تصویر، دعای شروع سال تحویل و ساعت تحویل سال جدید را ثبت می کند، بخش دوم صفحات داخلی می باشد که شامل تاریخ و بخشی است که یادداشت های کاربران در آنجا انجام می شود و در نهایت نیز بخش پایانی سررسید که معمولا با شماره تلفن ها و کدهای شهرها و کشورهای ایران و جهان پر شده است.

انواع کاغذ در چاپ سررسید تبلیغاتی

در سررسید ها از کاغذهای مختلفی استفاده می شود که به توضیح آن می پردازیم:

  • کاغذ تحریر سفید: کاغذ تحریر سفید با گرماژ 70 گرم برای تولید سررسید معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. هر چه گرماژ کاغذ بیشتر باشد به نسبت قیمت و هزینه آن نیز افزایش می یابد. به صورت معمول و برای کاهش هزینه ها از کاغذهای 70 گرمی استفاده می کنند.
  • کاغذ تحریر کرم: کاغذ تحریر کرم نیز با گرماژ 70 و 80 برای سررسید استفاده می شود و به نسبت کاغذ تحریر سفید از قیمت و کیفیت بالاتری برخوردار است.
  • کاغذ گلاسه: کاغذ گلاسه برای صفحات ابتدای یا تبلیغات بین صفحات استفاده می شود.

یکی از مهمترین دلایلی که شرکت ها را ترغیب می کند تا سررسید را به عنوان هدیه تبلیغاتی سفارش دهند، تاثیر بالای آن بر ذهن مخاطب است؛ به دلیل محبوبیت سررسید بین مردم و استفاده روزمره از آن می باشد.

انواع سررسید تبلیغاتی

سررسید وزیری:

این نوع سررسید به دلیل اینکه مطابق با سایز بیشتر کتاب های درسی می باشد، پرفروش و در بین مردم مرسوم است. معمولا در سایز 24×17 سانتیمتر چاپ می شود. سررسید وزیری فضای مناسبی جهت یادداشت های روزانه دارد. با توجه به سایز استانداردش هم در کیف و هم در دست قابل حمل می باشد.

سررسید رقعی:
سایز این سررسید از سررسید وزیری قدری کوچکتر است. به همین دلیل سبک تر بوده و حمل آن راحت تر است. معمولا در سایز 21×15 سانتیمتر چاپ می شود. این سررسید بسیار کاربردی می باشد و مناسب افرادی است که یادداشت های روزانه کمتری دارند.

سررسید رحلی:
این نوع سررسید تبلیغاتی ، نسبت به سررسید رقعی و سررسید وزیری سایز بزگتری دارد و تقریبا به اندازه برگه A4 می باشد. معمولا سایز رحلی بزرگ 34×24 سانتیمتر و سایز رحلی کوچک 21×29 سانتیمترچاپ می شود.

سررسید خشتی:

سررسید خشتی به صورت مربع و معمولا در سایز رحلی بزرگ 21×21 یا 17×17  سانتیمتر چاپ می شود.

سررسید تبلیغاتی خاص برای مخاطبین ویژه

اگر مخاطبین کسب و کار شما افراد ویژه ای هستند، می توانید از چاپ طلاکوب برای سررسید تبلیغاتی استفاده کنید و هدیه تبلیغاتی منحصر به فردی داشته باشید. این هدایا علاه بر شیک بودن، باعث ماندگاری شما در ذهن مشتری می شوند.